Strona główna -> Czytelnia

Zawierzając siebie Maryi, oddajemy się tym samym pod błogosławiony wpływ oddziaływania Ducha Świętego, który jako pierwszy toczy duchową walkę z mocami ciemności.


Założenie rodziny to naturalne pragnienie wielu kobiet i mężczyzn. Mimo tak modnego i w pewien sposób lansowanego stylu życia tzw. singli rodzina nadal jest jedną z najwyżej cenionych wartości. Osoby, które z wyboru chcą same wieść życie, wolą nie wiązać się z drugą osobą, są zdecydowanie mniejszą grupą w stosunku do tych, którzy małżeństwo i rodzinę postrzegają jako drogę życiowego spełnienia, realizacji powołania. Jednak życie nie zawsze przynosi to, czego pragniemy, czego oczekujemy. Co wtedy? Czy traktować je jako przegraną, bo nie dostaliśmy tego, co było tak wielkim marzeniem, co było tak istotne? Czy za wszelką cenę, niemalże w panicznym lęku o swoją przyszłość starać się znaleźć tę drugą osobę?


Handlarze pierścieniami atlantów zapewniają, że talizman ten stwarza niezwykle skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju złem: agresją, wypadkami, kradzieżą, a także przed klątwami i urokami. Ponadto - według nich - przedmiot ten zapobiega wielu (jeśli nie wszystkim) chorobom czy wręcz z nich uwalnia.

Niektórzy twierdzą, że modlitwa to coś bardzo łatwego. Zamknij oczy z wiarą, a zaczniesz się modlić, powiadają. Inni mówią, że modlitwa jest czymś szalenie trudnym: trzeba się jej ciągle uczyć, a i tak nigdy się jej nie nauczysz. Niesamowite jest to, że i jedni, i drudzy mają rację. Modlitwa jest łatwa i trudna jednocześnie.

Nikt z nas nie jest ideałem. Przez całe życie ranimy się i przyjmujemy ciosy innych osób. Spojrzeniem, słowem, czynem. Nawet milczeniem lub brakiem reakcji. Kiedy nie przebaczamy, nosimy w sobie truciznę, która potrafi zniszczyć nas duchowo, psychicznie i fizycznie. Wiele chorób tu ma swoje źródło. Przebaczanie to trudna sztuka, ale potrafi spowodować, że kąciki ust wreszcie uniosą się ku górze, a oczy nabiorą blasku. I znowu zachce się żyć ze zdwojoną siłą! Co zrobić, żeby życie wróciło?

Odwiedzin :