Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.        Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 18.00, połączone ze zmiana tajemnic różańcowych. W ciągu tygodnia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 a nabożeństwa majowe będą godz. 17.30. 

2.        Zapraszamy również do śpiewania  majówek przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach. I tak zapraszamy o godz. 20.00

- w poniedziałek, kapliczka przy bloku Poniatowskiego 86.

- we wtorek, krzyż między hotelem a Kaną

- w środę, krzyż pomiędzy blokiem Al. Jana Pawła 26 a KEN 6

- we czwartek, krzyż przy bloku Jana Pawła 86

- w piątek krzyż w sadach na wysokości szkoły nr 12

3. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. odnowienie ślubowań jasnogórskich. W tym dniu odpust w konkatedrze o godz. 12.00.

4. W środę wspomnienie św. Floriana. Msze św. jak w tygodniu. W tym dniu w parafii św. Floriana, uroczysta suma odpustowa z udziałem strażaków i hutników o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. Ostatnia próba przed rocznicą będzie w środę o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. wieczorowej.

6. W tym tygodniu, w związku z długim weekendem nie będzie zajęć z języka francuskiego.

7. Parafialna pielgrzymka do grobu św. Wojciecha (Gniezno, Lednica) oraz do Torunia, połączona z wizytą w Radiu Maryja i dziełach tam związanych odbędzie się w dniach 21-22 maja. Koszt 200 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Roberta.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo I piątkowe będzie po Mszy św. o godz. 17.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi będzie w piątek rano przed Mszą św. oraz po południu od 16.00 do 18.00.  Odwiedziny chorych będą w piątek od godz. 9.00.

9. Przypominamy, że organizujemy z naszej parafii wyjazd na Światowe Dni Młodych do Krakowa. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Grzegorza Staszczaka.  

10. Są jeszcze wolne miejsca na Diecezjalne Uroczystości Chrztu Polski w Zawichoście. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 13.00.

11. Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 440 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci przeżywającym rocznice I Komunii św.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. A teraz uklęknijmy na chwilę adoracji.

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedzin :