Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

31 sierpnia 2014
 
1.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy w intencji powołań kapłańskich. 
 

2.      Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Spowiedź św. pierwszopiątkowa będzie rano pół godziny przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00 do 18.00. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W pierwsze piątki miesiąca po nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia będzie ucałowanie relikwii św. s. Faustyny.
 
3.      Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
 
4.      W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie po Mszy św. wieczornej.
 
5.      Wyjazd pielgrzymów na dożynki do Częstochowy będzie w najbliższą sobotę sprzed naszego kościoła o godz. 4.45.
 
6.      Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na Ogólnopolskie Modlitewne Czuwanie do Bazyliki na Świętym Krzyżu w dniach 14-15 września. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje p. Kazimiera Drzymała. Numer kontaktowy umieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 
7.      Organizujemy ostatnią w tym roku autokarową, dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy na Słowacji oraz do Zakopanego, Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Planowany termin pielgrzymki 4-5 października (sobota-niedziela). Koszt wyjazdu - 190 zł. Ze względu na dokonaną rezerwację noclegów w Zakopanem, w budynku gdzie w czasie pielgrzymki do Zakopanego przebywał Ojciec św. Jan Paweł II, prosimy, aby osoby chętne na wyjazd zgłosiły swój udział najpóźniej do najbliższego czwartku. Wpłaty będzie można dokonać w późniejszym terminie.
 
8.      Uczniów klas pierwszych gimnazjum pragnących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w budynku parafialnym w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 
9.      Zbiórki drużyn tworzących 4. Szczep Harcerski FENIX, działający przy naszej parafii, zostaną wznowione od następnego tygodnia. Informacja na ten temat będzie podana w najbliższą niedzielę.
 
10. Lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 
11. Mieszkańcom bloku Jana Pawła II 80 dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji tych rodzin odprawiana będzie w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 82. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00.
 
12. W tym tygodniu w liturgii kościoła patronują nam:
·        w poniedziałek – bł. Bronisława, dziewica;
·        w środę – św. Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych mszami gregoriańskimi.
 
Odwiedzin :