Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

19 października 2014
 
1. W całej Polsce w dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Ponadto rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. Intencja modlitewna za misje i misjonarzy towarzyszyć nam będzie zarówno w czasie Mszy św. w najbliższym tygodniu jak i w czasie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj ma miejsce zakończenie trwającego od piątku Diecezjalnego Zlotu Harcerskiego w naszym mieście. W spotkaniu tym wzięło udział prawie 300 harcerek i harcerzy, którzy będą uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w naszej świątyni dzisiaj o godz. 10.00.

3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Do rodzin naszej parafii, które praktykowały przez wcześniejsze lata modlitwę wypominkową, zostaną dostarczone terminarze nabożeństw za zmarłych. Rodziny, które nie otrzymają takiego informatora, a chciałyby włączyć swoich bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej, będą mogły od najbliższej niedzieli otrzymać go wraz z kartką wypominkową w zakrystii.

4. Harcerze z naszej parafii sprzedawać będą przed naszym kościołem znicze. Akcję rozpoczną od jutra w dni powszednie od godz. 16.00 do 18.00 oraz przez całą najbliższą niedzielę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na obóz zimowy i wakacyjny.

5. W najbliższą środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, w której uczestniczyć będą nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Stalowej Woli.

6. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę do Kany na godz. 19.00.

7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę po nabożeństwie różańcowym. Do godz. 20.00 adoracja w ciszy, od 20.00 do 21.00 "Godzinka z Jezusem" zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
 
8. Wspólnoty dla Intronizacji Serca Pana Jezusa, zapraszają na całodobowe czuwanie w ramach nowenny przed uroczystością Chrystusa Króla, które odbędzie się w naszym kościele. Rozpocznie się ono 26 października (w najbliższą niedzielę) o godz. 18.00 nabożeństwem różańcowym, a zakończy dnia następnego uroczystą Mszą św. o godz. 18.00. Plan całodobowej adoracji jest wywieszony w gablocie.

9. Od września br. w naszej diecezji przeżywamy duszpasterski Rok Caritasu. Jego celem jest uwrażliwienie nas wszystkich na ludzi biednych i potrzebujących. Dlatego też chcemy stworzyć parafialny zespół Caritas, który podjąłby się troski o potrzebujących. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło zapraszamy na spotkanie we wtorek po różańcu do Kany.

10. W lipcu 2016 roku będziemy przeżywać w Krakowie Światowe Dni Młodych. W naszej parafii będziemy gościć 100 osobową grupę młodzieży z zagranicy. W związku z tym potrzebujemy rodzin, które przyjmą tych młodych ludzi. Najlepiej jeśli w tych rodzinach będzie ktoś posługujący się językiem angielskim. Prosimy o przemyślenie tej ważnej sprawy i zgłoszenie chęci swojej pomocy.

11. Mieszkańcom KEN 6 dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji tych rodzin odprawiana będzie w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku KEN 8. Sprzątanie kościoła w piątek po nabożeństwie różańcowym.
 
 
Odwiedzin :