Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

22    maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Przeżywając dziś uroczystość Trójcy Świętej oddajemy cześć Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu i dziękujemy za dzieło stworzenia, odkupienia i uświęcenia.

2.      W sposób szczególny łączymy się dzisiaj z pielgrzymami z naszej parafii, którzy pod przewodnictwem ks. Roberta i ks. Grzegorza Staszczaka pielgrzymują do Gniezna i Torunia. Modlimy się o szczęśliwy powrót dla nich.

3.      W poniedziałek  kolejne zajęcia z języka francuskiego w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodych.

4.      Jutro także po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowego Kościoła i Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.      We czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą w następującym porządku: 7.00, 8.30, 10.00 a po niej procesja. Kolejna Msza św. będzie po przyjściu procesji, tj. ok 12.30. Po południu jak zwykle o 17.00 i 19.00.

6.      Procesja w Boże Ciało, wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00 i przebiegać będzie ulicami naszego osiedla, podobnie jak w ubiegłym roku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na poszczególne stacje:

- pierwszy ołtarz, Róże Różańcowe i Apostolstwo Dobrej Śmierci

- drugi ołtarz, rodzice lektorów i ministrantów

- trzeci ołtarz, wspólnota Domowego Kościoła i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa

- czwarty ołtarz przygotują rodzice dzieci ze scholii.

Starajmy się jak najliczniej wziąć w udział w procesji Bożego Ciała. Niech to będzie wyraz naszej wiary i wdzięczności za cudowną obecność Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów. Próba będzie w środę po Mszy św. Chłopców w komżach zapraszamy do asysty. Przypominamy, że jest to uroczystość, w której katolicy są zobowiązani do obowiązkowego uczestnictwa we Mszy Świętej.

7.        W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. W naszych modlitwach pamiętajmy w tym uroczystym dniu o naszych mamach.

8.      Przez oktawę Bożego Ciała procesja będzie codziennie po nabożeństwie majowym.

9.      Wyjazd na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało będzie o godz. 17.00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mateusza Bajaka.

10.  Ponawiamy prośbę o składanie książeczek pierwszopiątkowych. Dyplomy i upominki w Uroczystość Serca Jezusowego.

11.  Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych rodziców nie tylko zuchów i harcerzy na wyjazd w Tatry w dniach 3-5 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mateusza Bajaka.

12.  Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

13.  Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 330 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom domów jednorodzinnych z Alei Jana Pawła II.  

14.  Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, a zwłaszcza solenizantom i Jubilatom życzymy, aby Boża Opatrzność towarzyszyła wam w życiu i udzielała wszelkich potrzebnych łask. Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

  

Odwiedzin :