Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
14 grudnia 2014

1. Dzisiejszą, trzecią niedzielą adwentu rozpoczynamy czas rekolekcji parafialnych, które trwać będą do najbliższego wtorku. Porządek Mszy św. w te dni jest następujący:
- dziś Msze św. sprawowane są według stałego porządku;
- w poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 6.20; 9.00 i 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w tych duchowych ćwiczeniach. We wtorek, na zakończenie rekolekcji będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem dla Ojca Rekolekcjonisty.
2. We wtorek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Na nowennę zapraszamy na godz. 6.10. Z tego względu godzinki od wtorku śpiewane będą o godz. 5.50.
3. W środę 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.
4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę w godz. od 9.00 -12.00 oraz popołudniu od 15.00 – 18.00. Zachęcamy aby osoby starsze, słabosłyszące korzystały z sakramentu w pokoju spowiedzi. Prosimy parafian aby skorzystać z licznej obecności kapłanów i nie odkładać spowiedzi na najbliższą niedzielę i kolejne przedświąteczne dni. Rodziców prosimy aby przypomnieli swoim dzieciom o potrzebie skorzystania ze spowiedzi św. Ostatnia przedświąteczna spowiedź będzie w poniedziałek w parafii MBKP.
5. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus i rekolekcjach adwentowych, a także do przystąpienia do sakramentu pokuty. Pamiętajmy, że istotą chrześcijańskich świąt jest przeżycie tych dni w bliskości Boga i miłości wobec drugiego człowieka co jest możliwe tylko poprzez korzystanie z sakramentów i łaskę spotkania Boga w Eucharystii.
6. Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy aby zgłosić adresy w najbliższym czasie w zakrystii lub w kancelarii.
7. W czwartek przypada druga rocznica śmierci ks. Jerzego Warchoła. W tym dniu w czasie Mszy świętych modlić się będziemy o pokój jego duszy.
8. W sobotę o godz. 17.45 w naszym kościele będzie miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju z udziałem Harcerzy oraz władz i służb miejskich. Zapraszamy na to wydarzenie i prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.
9. Dziękujemy wszystkim, którzy składając zakupione dary do ADWENTOWYCH KOSZY DOBROCI wspierają potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy również ministrantom za dostarczenie darów do poszczególnych rodzin.
10. Spotkanie dla trzecich klas gimnazjum będzie w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
11. W zakrystii ministrantów można nabyć kartki świąteczne, świece wigilijne, kalendarze oraz podręczne książeczki z Ewangelią i rozważaniami na każdy dzień roku. Ponadto przy wyjściu z kościoła można u ministrantów nabyć prasę katolicką oraz sianko na stół wigilijny. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz dzieci i młodzieży.
12. Rodziców zuchów i harcerzy zapraszamy na spotkanie dotyczące wyjazdu na zimowisko. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w budynku parafialnym.
13. Składamy podziękowanie mieszkańcom bloku Wojska Polskiego 4 za sprzątanie kościoła
oraz przekazaną ofiarę na Kościół. Msza św. w intencji tych rodzin sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom bloku Wojska Polskiego 6. Ze względu na spowiedź, sprzątanie kościoła będzie w sobotę o godz. 18.40. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej wyjątkowo nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.
14. Wszystkim naszym parafianom, gościom, uczestnikom tej liturgii oraz Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz opieki MB Patronki adwentowego czuwania.

 

 

Odwiedzin :