Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś – dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się: dla dzieci, od poniedziałku do piątku o godz. 16. 45. W sobotę  zapraszamy na 17.30. Dla dorosłych różaniec w tygodniu będzie o 17.30, zaś w niedzielę o godz. 18.00.

Dziś po nabożeństwie różańcowym zmiana tajemnic.

2.      W tym tygodniu o przewodnictwo w modlitwie różańcowej prosimy:

- w poniedziałek - Róża św. s. Faustyny

- wtorek - Apostolstwo Dobrej Śmierci

- środa - Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego

- czwartek – Ministranci

- piątek – Koło Biblijne

-sobota - św. Rity

Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym.

3.      W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z Litanią do św. Siostry Faustyny i ucałowaniem jej relikwii.

4.      Po Mszy św. w poniedziałek w salce na plebanii będzie spotkanie wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.      W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.  Odpust w parafii Matki Bożej Różańcowej na Ozecie.

6.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Padwi Narodowej, Gawłuszowic i Baranowa Sandomierskiego. Wyjazd w sobotę o 8.00 rano spod kościoła. Koszt ok. 30 zł. Serdecznie zapraszamy.

7.      Rodziców harcerzy zapraszamy na spotkanie do Kany w poniedziałek o godz. 19.15 w sprawie biwaku dla Szeki Imperatywu  oraz nowej drużyny męskiej.

8.      W przyszłą sobotę adorację poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

9.      W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Do południa będziemy w naszej parafii gościć Siostry Służebniczki, które podzielą się z nami świadectwem swego życia i posługi i będą wraz z nami modlić się o nowe powołania.  Wieczorem zaś zapraszamy wszystkich na koncert ku czci Jana Pawła II o godz. 20.00. W czasie koncertu wystąpią dzieci i młodzież z naszej parafii wykonując pieśni ku czci papieża Polaka. Gościnnie wystąpi chór parafialny z Godziszowa. W tym dniu będzie również zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia w zakrystii różańców oraz Pisma św. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na feryjny wyjazd ministrantów i lektorów.

11.  Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W zakrystii i u ministrantów można nabyć: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Różaniec i Anioł Stróż dla dzieci i Mały Gość Niedzielny.

12.   Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę w wysokości 405 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Aleje Jana Pawła II 20, klatki od 5 do końca.

13.  Wszystkim naszym parafianom, gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Bożej Opatrzności.

 

 

 

Odwiedzin :