Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

28 września 2014
 
1. Dzisiaj w różnych częściach świata ludzie wychodzą na ulice miast, aby w godzinie miłosierdzia zjednoczyć się we wspólnej modlitwie i włączyć się w organizowaną od kilku już lat inicjatywę ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Nasza parafia również włącza się w to piękne dzieło. Dlatego każdego, kto chce przekroczyć barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, kto ma odwagę stanąć na ulicy z różańcem w ręku i prosić Boga o miłosierdzie, zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 – w godzinie Bożego Miłosierdzia – na jedno z czterech skrzyżowań naszej parafii, gdzie odmówiona zostanie koronka do Bożego Miłosierdzia.
Modlitwę poprowadzą:
na skrzyżowaniu Jana Pawła II z KEN – Grupa Biblijna,
na skrzyżowaniu Poniatowskiego z KEN – Apostolstwo Dobrej Śmierci,
na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Chopina – Domowy Kościół i grupa intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa,
na skrzyżowaniu Poniatowskiego z Chopina – Róże różańcowe.
W tym roku modlimy się szczególnie za chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie i na całym świecie.
 
2. W środę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania i zalecana przez wielu świętych. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele w następującym porządku:
- różaniec dla dzieci odmawiany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.45;
- różaniec dla wszystkich – w dni powszednie o godz. 18.30; w niedzielę o godz. 18.00.
Podczas pierwszego nabożeństwa różańcowego dla dzieci będzie miało miejsce poświęcenie różańców tych dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej oraz złożenie przez rodziców deklaracji wyrażających pragnienie przygotowania się do tej uroczystości.
 
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w czasie nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek spowiedź będzie od godz. 16.00, ale prosimy, aby w miarę możliwości ze spowiedzi korzystać w ciągu całego tygodnia. Msze św. w pierwszy piątek będą o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 17.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.  
 
4. Wyjazd na pielgrzymkę do Lewoczy, Zakopanego i Krakowa będzie w najbliższą sobotę sprzed naszego kościoła o godz. 4.00 rano. Prosimy, aby osoby zapisane na pielgrzymkę odebrały z zakrystii przygotowane informatory.
 
5. Również w sobotę - 4 października w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Św. odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca z całej naszej diecezji. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na tę uroczystość. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd 4 października o godz. 9.30 powrót ok. godz. 18.00.
 
6. Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na Mszę św. w ich intencji jutro o godz. 18.00.
 
7. Spotkanie dla klas pierwszych gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.  
 
8. Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy w minioną niedzielę wsparli materialnie harcerską zbiórkę. Zebrana kwota umożliwi przyjazd trzech kombatantów do sanatorium na terenie naszej Ojczyzny.
 
9. Kurs Alfa, który porusza ważne życiowe pytania i jest skierowany do osób o różnych poglądach religijnych i różnym stosunku do kościoła rozpocznie się w najbliższy wtorek 30 września o godz. 19.00 w klasztorze w Rozwadowie. Ojcowie i organizatorzy serdecznie zapraszają. 
 
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer stałych tygodników oraz miesięcznik Różaniec, Tak Rodzinie, a dla dzieci Anioł Stróż.
 
11. Bóg zapłać mieszkańcom domów jednorodzinnych z al. Jana Pawła II, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cele. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku przy ul. Chopina 34 i domków jednorodzinnych. Sprzątanie kościoła będzie w piątek o godz. 19.10.
 
12. W liturgii koscioła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabryjela i Rafała;
- we wtorek – św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła; 
- środę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
- w czwartek – świętych Aniołów Stróżów.
- w sobotę – św. Franciszka z Asyżu;
- w przyszła niedzielę – św. s. Faustyny. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Faustyny.
 
13. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, uczestnikom tej Liturgii oraz Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i nieustannej opieki świętych Patronów.
 
Odwiedzin :