Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

17 sierpnia 2014
 
APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
 Umiłowani w Chrystusie Panu, w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.
Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało MILION CZTERYSTA TYSIĘCY chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie STO PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!".
Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.
Abp Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
 
 
 
OGŁOSZENIA
1. W dniu dzisiejszym grupa harcerzy wraz z ks. Kamilem rozpoczyna tygodniowy obóz w Bieszczadach. Życząc im udanego wypoczynku, polecajmy ich w naszych modlitwach.
2. W sobotę adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 poprowadzi róża Matki Bożej Częstochowskiej.
3. W związku z tym, iż notorycznie ktoś przynosi do przedsionka kościoła nieaktualne wydania czasopism religijnych oraz różnego rodzaju przedmioty religijne prosimy, aby zaprzestać takich praktyk i nie robić z kościoła składowiska niepotrzebnych w domu rzeczy. Jednocześnie informujemy, że niepotrzebne już czasopisma, obrazki czy książki o treści religijnej najlepiej spalić, natomiast porozrywane łańcuszki czy różańce - zakopać.
4. Organizujemy autokarową jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki, które odbędą się w niedzielę 7 września. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.      
5. Mieszkańcom bloku Jana Pawła II 76 dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji tych rodzin odprawiana będzie w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 78. Sprzątanie kościoła będzie w piątek o godz. 19.00.
6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominaĆ będziemy:
·        w środę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
·    w czwartek – św. Piusa X papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”;
·        w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Królową;
·        w sobotę – św. Różę;
 
Odwiedzin :