Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

26. 06. 2016 r.

1.             W dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z naszymi pielgrzymami, którzy pod przewodnictwem ks. Grzegorza Maruszaka pielgrzymują do Medjugorie.

2.             Również naszym modlitwom polecamy naszych ministrantów którzy wraz z ks. Grzegorzem Staszczakiem i ks. Robertem wypoczywają w Bieszczadach. Wszystkim życzymy udanego pobytu i szczęśliwego powrotu.

3.             Jutro ostatnie zajęcia z języka francuskiego.

4.             We środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 9.00 18.00. Ofiary zebrane w tym dniu są przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej.

5.             W tym tygodniu wypada I CZWARTEK,  PIĄTEK  i I SOBOTA miesiąca. Msza św. w piątek o 7.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo I piątkowe będzie po Mszy św. o godz. 17.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi będzie w piątek rano przed Mszą św. oraz po południu od 16.30 do 18.00.  Odwiedziny chorych będą w piątek od godz. 9.00. Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św.

6.             W najbliższą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny – Świętej Bożej Opatrzności. Msze św. jak w każdą niedzielę. Sumę odpustową o godz. 11.30 poprowadzi ks. dr Kazimierz Hara, były wikariusz naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, zwłaszcza scholę, harcerzy, grupy parafialne, które zapraszamy do niesienia feretronów i baldachimu. Tak, aby te uroczystość odpustową przeżyć jak najgodniej. Spowiedź przed odpustem w I piątek i na tygodniu, pół godziny przed Mszą św.

7.             Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będzie można kupić ciastko św. Kazimierza.  Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny dla scholii z naszej parafii.

8.             Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na docieplenie kościoła.

9.             Dziś na stoliku przed kościołem zbierane są podpisy poparcia dla projektu ustawy chroniącej życie od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci. 

10.         Bezpłatne porady prawne są w budynku plebanii w każdy 1. i 3. wtorek miesiąca o godz. 17-18.

11.         Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

12.         Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 615 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Wojska Polskiego 3 klatki 3, 4 i 5.

 

13.         Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Boża Opatrzność czuwa zawsze nad nami. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Odwiedzin :