Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

23 kwietnia 2016

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.              Dzisiejsza niedziela w całym Kościele przeżywana jest jako niedziela Miłosierdzia Bożego. W sposób szczególny chcemy dziś uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję nad tym, czy sami jesteśmy miłosierni.

2.              Duchowo łączymy się dziś z ks. Robertem, który wraz z naszymi parafianami uczestniczy w uroczystościach ku czci Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

3.              Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Ponadto zachęcamy, aby znaleźć dziś chwilę na prywatne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

4.              Dziś po Mszy św. ofiary składane do puszek są przeznaczone jako pomoc dla ogarniętej wojną Syrii.

5.              W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6.              W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów  dotyczące ich wyjazdu na wycieczkę oraz wyjazdu wakacyjnego samych ministrantów.

7.              Ks. Biskup Wacław Świerzawski, w najbliższy piątek, obchodzi 25 rocznicę sakry biskupiej. Otoczmy Go naszą modlitwą.

8.              Adorację w przyszłą sobotę od godz. 19.15  poprowadzi Róża św. Faustyny.

9.              Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, aby w ten sposób rozwijać swoją wiarę i wiedzę religijną.

10.       Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę  wysokości 150 zł. Msza św. w ich intencji w niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Poniatowskiego 78 i 78A.

11.       Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

 

 

 

 

Odwiedzin :