Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

Poniedziałek Wielkanocny
 
1. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego kościoła do przeżywania świąt wielkanocnych. Bóg zapłać za pomoc w wykonaniu Ołtarza Adoracji oraz Grobu Pańskiego jak również dekorację kwiatową w kościele. Bóg zapłać Lektorom, ministrantom, Pani Ewie – naszej organistce, scholom, harcerzom oraz wszystkim angażującym się w Liturgię Słowa.
Wyrażamy radość z licznego udziału naszych parafian w liturgii poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy osobom starszym, rodzicom oraz młodzieży i dzieciom za ich modlitwę i wytrwałość w czasie liturgii.

2. Przez cały tydzień trwamy w oktawie Wielkiej Nocy. Zapraszamy do przeżywania oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego poprzez udział we Mszy św. codziennie o 7.00 i 18.00. Z racji na nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.45 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W najbliższy piątek przypada wspomnienie św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. będzie procesja pod krzyż przy kościele i modlitwy o urodzaje.

4. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś od 19.15 adorację poprowadzi grupa Intronizacji NSPJ. Na godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie przed świętem Miłosierdzia Bożego i kanonizacją Jana Pawła II.   

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W sobotę po Mszy św. oraz w niedzielę Miłosierdzia będzie można w ramach inicjatywy Iskra Miłosierdzia odpalić świece od płomienia przywiezionego z Łagiewnik. Płomień będzie ustawiony przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy aby światło, które kilka lat temu pobłogosławił bł. Jan Paweł II wziąć do swoich mieszkań i domów i przy nim w niedzielę miłosierdzia razem z rodziną, bliskimi czy sąsiadami odmówić o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30 dzieci z klas trzecich będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św. Z tej racji rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie do Kany w środę na godz. 15.30, natomiast dzieci rocznicowe będą miały spotkanie w Kościele pół godziny później, czyli o 16.00.   

6. Dzieci pierwszokomunijne i ich Rodziców zapraszamy na spotkanie w Kościele w czwartek na godz. 16.30.

7. Rodziców młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Kany w czwartek o godz. 18.30.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Do Niedzieli dołączony jest album z Janem Pawłem II. Ponadto dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny, a dla młodzieży Nasza Droga oraz Miłujcie się. 

9. Składamy podziękowanie parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jan Pawła II 28.

10. Wszystkim parafianom, gościom, uczestnikom liturgii oraz solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy wszelkich łask od Zmartwychwstałego Jezusa.
 
Odwiedzin :