Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dzisiaj w naszej parafii jest tzw. słodka niedziela. Harcerze z naszego szczepu organizują akcję charytatywną na rzecz 9 letniego zucha Antosia Steca, który uległ poparzeniu i obecnie musi przejść szereg operacji. W tym celu sprzedawane są pączki w cenie ok. 2 zł. Kupując je wspieramy leczenie tego małego chłopca.

2.      Również dzisiaj o godz. 18.00 różaniec, a po nim zmiana tajemnic.

3.      Jutro po Mszy św.  spotkanie dla wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego.

4.      Spotkanie z rodzicami zuchów i harcerzy w sprawie zimowiska we wtorek o godz. 19.00 w Kanie

5.      W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy ją okres Wielkiego Postu, 40 dniowego czasu pokuty i umartwienia. Ludzie wierzący w tym okresie rezygnują z udziału w zabawach i dyskotekach. Msza św. z posypaniem głów popiołem będzie w środę o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Sładka na tacę będzie przeznaczona na Caritas. W Środę Popielcową ludzie wierzący nie spożywają mięsa i zachowują post ścisły tzn. 1 posiłek do syta i dwa lekkie.

6.      Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach; Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Gorzkie Żale będą w niedziele o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Postarajmy się, aby w Wielkim Poście być przynajmniej na jednej Drodze Krzyżowej lub nabożeństwie Gorzkich Żali.

7.      W Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii. Plan jest następujący.

*w środę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna dla wszystkich.

*we czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką dla wszystkich będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

*we czwartek po Mszy św. wieczorowej  nauka dla kobiet, w piątek dla młodzieży w sobotę dla mężczyzn.

*w niedzielę na wszystkich Mszach nauka ogólna dla wszystkich, zaś o 18.00 Gorzkie Żale.

Rekolekcje wygłosi ks. Bartłomiej Krzos. W sobotę ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty.

Rekolekcje w naszej parafii rozpoczynamy zawsze na początku Wielkiego Postu, po to, aby podjąć konkretne postanowienia na Wielki Post i rozpocząć 40 dniowy czas poprawy naszego życia. Ze spowiedzi będzie można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę w czasie Mszy św. Spowiedź parafialna dla wszystkich będzie przed Wielkanocą.   

8.      Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 będziemy się modlić za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

9.      W piątek o godz. 19.40 spotkanie w Kanie wolontariuszy na Światowe Dni Młodych. Zapraszamy też osoby, które chciałyby się włączyć w ten wolontariat.

10.  Wszystkich, którzy chcą przeżyć Wielki Post jako prawdziwy czas umartwienia i pokuty, zapraszamy do udziału w Poście Daniela. Polega on na tym, że jego uczestnicy przez 40 dni Wielkiego Postu odmawiają codziennie specjalną modlitwę i jedzą tylko warzywa i owoce. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę po Gorzkich Żalach w Kanie.

11.  W sobotę o godz. 17.00 Godzinka z Jezusem, prowadzona przez młodzież.

12.  Szczegółowe informacje dla gimnazjalistów o przygotowaniu do Bierzmowania w drugim semestrze jest umieszczone na naszej stronie parafialnej w Internecie w zakładce o sakramentach.

13.  Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 765 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 46, klatki IV do VI.

14.  Solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. A teraz uklęknijmy przed Panem ukrytym pod postacią chleba na chwilę adoracji.

 

 

 

Odwiedzin :