Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 18.00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

2.      Zapraszamy do licznego uczestnictwa w Mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 6.20, a w sobotę o 7.00.

3.      We czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6. 20, 9.00 i 18.00. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4.      W ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. Mariusz Pyryt. Zachęcamy do udziału. Spowiedź będzie w sobotę 17 grudnia.

5.      Serdecznie dziękujemy Gospodarzom poszczególnych bloków za pomoc w przekazaniu opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii. Parafianom zaś dziękujemy za ofiary składane z tej racji na ogrzewanie kościoła. Pozostały jeszcze do rozniesienia opłatki do następujących bloków: Ul. Poniatowskiego ……….. Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

6.      Przez cały Adwent można składać żywność oraz artykuły chemiczne do Adwentowych Koszy Dobroci. Dary te w formie paczek zostaną przekazane potrzebującym rodzinom w naszej parafii.

7.      W zakrystii ministrantów można nabyć kartki świąteczne, książeczki z Ewangelią na każdy dzień oraz świece Caritas.

8.      W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców ministrantów w sprawie wyjazdu feryjnego na zimowisko.

9.      Małżonków pragnących dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie Kręgu w sobotę na 16.00 do Kany. O szczegóły prosimy pytać ks. Mateusza Bajaka.

10.  Msza św. harcerska będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

11.  Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Woli organizuje przy Konkaterze w dniach od 10 do 24 grudnia „Jarmak Bożonarodzeniowy”, na którym będą oferowane tradycyjne wyroby wigilijne i świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wspieranie działalności Kul – u w Stalowej Woli.

12.  W przyszłą niedzielę, 11 listopada  o godz. 15.00 w Domu Katechetycznym przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski odbędzie otwarcie wystawy poświęconej Podziemnej Solidarności 1982 – 1989 r. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

13.  Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę w wysokości 430 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Poniatowskiego 45.

14.  Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny.

15.  I na koniec jeszcze II zapowiedzi:

.... alumn Michał Zasowski, syn Czesława i Ireny pochodzący z naszej parafii ma otrzymać święcenia diakonatu oraz kapłaństwa.

Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym Proboszcza tutejszej parafii.

16.  Wszystkim naszym parafianom, uczestnikom tej liturgii oraz solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej. A teraz uklęknijmy w duchu adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

 

 

Odwiedzin :