Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś – dwudziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. /Duchowo łączymy się z pielgrzymami z naszej parafii, którzy zdążają do Radomyśla/.

2.      We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Uroczyste poświęcenie tornistrów będzie w przyszłą niedzielą na Mszy św. o godz. 11.30.

3.      We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby do spowiedzi przystępować w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. Zaś w sam I piątek, Msze św. będą o 7.00, 17.00 i 18.00 a spowiedź od godz. 16.30. Rodziców dzieci I komunijnych prosimy, aby przypilnowały swoje pociechy odnośnie spowiedzi I piątkowej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo I sobotnie.

5.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na dożynki. Wyjazd autokaru w przyszłą niedzielę spod kościoła o godz. 5.00.

6.      W najbliższą sobotę o przewodnictwo w adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 prosimy Różę św. Moniki.

7.      Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 400 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Poniatowskiego 86.

8.      Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, uczestnikom tej Mszy św. oraz Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy opieki Bożej Opatrzności, wielu łask Bożych oraz jak najwięcej życzliwości ze strony najbliższych. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Odwiedzin :