Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

Niedziela Palmowa
13 kwietnia 2014 r.
 
1.      Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w ogólnomiejskiej drodze krzyżowej oraz tym, którzy wczoraj przystąpili do sakramentu pokuty. Wszystkich, którzy nie skorzystali ze spowiedzi św. informujemy, że w najbliższym czasie spowiedź św. będzie w poniedziałek – w parafii Matki Bożej Królowej Polski. W naszym kościele do Wielkiego Czwartku spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św.

2.      Po raz pierwszy w naszym mieście organizowana jest NOC KONFESJONAŁÓW. Inicjatywa ta umożliwia skorzystanie ze spowiedzi świętej przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie zdążą się wyspowiadać do Triduum Paschalnego, zapraszamy w Wielki Piątek do bazyliki konkatedralnej od godz. 20.00 do 6.00 rano.

3.      W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Jedyna w całej diecezji przed południem Msza św. zwana Mszą Krzyżma zostanie odprawiona pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji w katedrze sandomierskiej o godz. 10.00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń kapłańskich. Ks. Biskup zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich, szczególnie służbę liturgiczną.

4.      W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowanej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji zwanego ciemnicą. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy będzie do godz. 23.00.

5.      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłków mięsnych, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.

6.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek odprawiane będzie:
- o godz. 9.00 – dla dorosłych i młodzieży
- o godz. 10.00 – dla dzieci

7.      Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do grobu, odśpiewane zostaną trzy części gorzkich żali, a następnie będzie możliwość adoracji do godz. 24.00.

8.      Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 13.00 co pół godziny. Tradycyjnie w tym dniu będzie można w naszym kościele złożyć produkty spożywcze, jako dar dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

9.      W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie pańskim od godz. 7.00 do godz. 18.00. O godz. 18.00 zostanie odmówiona modlitwa różańcowa oraz koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację liturgii Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość prosimy przynieść ze sobą świece. 

10. Plan adoracji na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę umieszczony jest w gablocie oraz TUTAJ. Ponieważ w plan adoracji wpisane są grupy parafialne, oraz mieszkańcy poszczególnych bloków naszej parafii dlatego prosimy o zapoznanie się z ustalonym porządkiem. Gospodarzy blokowych prosimy o odebranie dzisiaj z zakrystii informatorów i umieszczenie ich na klatkach schodowych.

11. Pragniemy przypomnieć, że święta wielkanocne rozpoczynają się od Wielkiego Czwartku. Udział w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty jest prawdziwym przeżyciem świąt wielkanocnych. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych do licznego udziału w tych największych wydarzeniach naszej wiary. Mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.

12. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego sprawowane będą: rezurekcja o godz. 6.00; kolejna Msza św. o godz. 8.30 i pozostałe według porządku niedzielnego. Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego w czasie liturgii będzie nam towarzyszyć Telewizja „Stella”, która obchody świąt paschalnych transmitować będzie dla mieszkańców naszego miasta, umożliwiając osobom starszym i chorym włączenie się we wspólną modlitwę,  

13. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i wtorek w godz. 16.00 – 17.30.

14. Składamy podziękowanie parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 26 B. Sprzątanie kościoła przed Niedzielą Zmartwychwstania odbędzie się w sobotę po poświęceniu pokarmów - o godz. 13.30; dlatego w godz. od 13.30 – 15.00 kościół będzie zamknięty.
 
Odwiedzin :