Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

                        DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       
1 marca 2015
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
1.Dziś po Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na leczenia Pawła Frączka. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 18.00. W czasie nabożeństwa zbierane są ofiary na dekorację Grobu Pańskiego. Dzisiaj po Gorzkich Żalach będzie zmiana tajemnic różańcowych.  
2. W środę przypada święto św. Kazimierza królewicza, z tej racji w naszej parafii przeżywamy dzień odpustu. Zachęcamy do skorzystania z tego czasu łaski. Kto w tym dniu będzie uczestniczył we Mszy św., przyjmie Komunię św. i odmówi stosowne modlitwy może otrzymać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za osobę zmarłą. W środę Msze św. z kazaniem będą o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 17.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na „Najsmaczniejsze ciastko św. Kazimierza”.
3. Dziękujemy dzieciom, które zaangażowały się w plastyczny konkurs o naszym Patronie. Prace dzieci zostały ukazane na planszy umieszczonej przy pokoju spowiedzi.
4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – codziennie pół godz. przed Mszą św., a w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą i wieczorem od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy
po raz kolejny, że istotą pierwszego piątku jest przyjęcie Komunii św. w tym dniu, natomiast
ze spowiedzi św. można skorzystać wcześniej. Msze św. w pierwszy piątek będą o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o stałych porach.  
5. Chorych z posługą sakramentalną ks. Maciej odwiedzi w piątek od godz. 9.00, ks. Proboszcz zaś od godz. 10.30.  
6. Przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas oraz ministranci rozprowadzają w zakrystii i przed kościołem baranki wielkanocne oraz palmy. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.
7. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w Niedzielę Miłosierdzia.
8. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiono kosze na żywność dla potrzebujących. Przyniesione dary zostaną przekazane potrzebującym przed świętami wielkanocnymi.
9. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Krakowa, Tyńca i Wieliczki prosimy o uiszczenie opłat do 10 marca. Informacje związane z wyjazdem zostaną podane w najbliższą niedzielę.
10. Spotkanie osób, które zgłosiły się do funkcji lektorów zapraszamy na spotkanie w środę
o godz. 19.00.
11. Przypominamy, że gimnazjaliści przygotowujący się do bierzmowania mają spotkania
w następującym czasie:
- pierwsze klasy – w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00
- drugie klasy – w drugą niedzielę miesiąca o 14.00
- klasy trzecie – w trzecią niedzielę miesiąca również o 14.00;
12. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 12 zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły we wtorek 3 marca o godz. 17.00.  
13. W najnowszym numerze Niedzieli i Gościa Niedzielnego można przeczytać m. in. bardzo ciekawe artykuły o żołnierzach wyklętych. Jest ponadto do nabycia miesięcznik Różaniec. Dzieci zachęcamy do czytania miesięczników Małego Gościa Niedzielnego oraz Anioła Stróża.
14.Wielki Post to czas głębszej refleksji nad sprawami naszej wiary w Boga i relacji do drugiego człowieka. Aby jeszcze bardziej Boga poznać i pokochać pragniemy w naszej parafii zapoczątkować Szkołę Wiary. Będzie to cykl wykładów połączonych z możliwością dyskusji nad ważnymi kwestiami naszej wiary. Pierwsze spotkanie będzie 12 marca. Bliższe informacje podamy za tydzień, ale już dziś zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas i włączyć się w to dzieło.
15. Składamy podziękowanie parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół
i złożyli ofiarę na potrzeby kościoła. Msza św. w intencji tych rodzin zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W najbliższą w sobotę do sprzątania kościoła na godz. 7.30 zapraszamy mieszkańców bloku Poniatowskiego 43.
 
 
Odwiedzin :