Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

27 lipca 2014
 
1. Za kilka dni rozpoczynamy sierpień, miesiąc trzeźwości. Od dzisiaj na stoliku za ławkami będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Osoby pragnące podjąć abstynencję prosimy o wpisanie się do tej księgi.    


2. W związku z tym, iż przed dzwonnicą w miejsce starego, mocno spróchniałego krzyża, wykonano nowy krzyż, dziś po sumie nastąpi jego poświęcenie. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. będzie rano przed Mszą św. oraz po południu od 16.00 do 18.00. W związku z nieobecnością niektórych księży prosimy, aby ze spowiedzi pierwszopiątkowej korzystać w ciągu całego tygodnia. Jak zawsze w dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych będą w piątek od godz. 9.00.  

4. Również w piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zachęcamy do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny. Msze św. w piątek będą o godz. 7.00, 17.00 i 18.00;

5. W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W każdym kościele parafialnym można w tym dniu zyskać odpust zupełny.
Parafia Ojców Kapucynów przeżywa w tym dniu dzień odpustu.
Na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. O zaangażowanie się w prowadzenie nabożeństwa prosimy różę św. Kingi.

6. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Kodnia, Wąwolnicy i Kozłówka planowaną na 9 sierpnia (sobota). Koszt wyjazdy wraz z biletem wstępu do Pałacu wynosi 85 zł.

7. Składamy podziękowanie mieszkańcom bloku JP II 58 za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na cele świątyni. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 60.
 
W liturgii najbliższego tygodnia będziemy wspominać:
·        We wtorek – św. Martę, siostrę Łazarza i Marii;
·        W czwartek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera i wybitnego teologa;
·        W piątek – św. Alfonsa Marię Liguori, biskupa i doktora Kościoła;
Odwiedzin :