Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

26 października 2014
 
1. Dziś o godz. 18.00 w naszym kościele rozpoczyna się całodobowe czuwanie przed uroczystością Chrystusa Króla. Dokładny plan umieszczony jest w gablocie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby w miarę możliwości włączyć się do wspólnej modlitwy.
2. W prowadzenie nabożeństwa różańcowego w tym tygodniu zaangażują się:
- w poniedziałek - róża Matki Bożej Bolesnej;
- we wtorek - róża św. Kazimierza i św. Józefa;
- we środę - róża Matki Bożej z La Salette;
- w czwartek - róża św. Faustyny;
- w piątek - róża św. Katarzyny;
3. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą w porządku niedzielnym, tradycyjnie jednak nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie sprawowana w kościele księży Michalitów o godz. 14.00, po Mszy św. będzie procesja na cmentarz. 
4. W najbliższą niedzielę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 będzie nabożeństwo żałobne za wszystkich wiernych zmarłych.
5. Wczoraj do skrzynek na listy zostały dostarczone terminarze modlitw wypominkowych w naszym kościele. Rodziny, które nie otrzymały takiego terminarza, a chciałyby otoczyć modlitwą swoich zmarłych, mogą wziąć kartkę wypominkową wraz z terminarzem, które znajdują się na stoliku za ławkami. Pamiętajmy, aby na kopercie wypominkowej napisać swoje nazwisko i adres zamieszkania. Wypominki  prosimy składać przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem na tacę w czasie Mszy św. lub w zakrystii.
6. Przypominamy, że harcerze z naszej parafii rozprowadzają znicze, z których dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdów zimowych i wakacyjnych. Znicze zakupić można dzisiaj przed kościołem przez cały dzień oraz w ciągu tygodnia w przedsionku kościoła w godz. od 16.00 do 19.00. Za wsparcie tej inicjatywy z serca dziękujemy.
7. W Domu Kultury od 31. października do 13. listopada, wyświetlany jest bardzo wartościowy film religijny pt. „Matteo”, mówiący o włoskim zakonniku i egzorcyście. Zachęcamy do obejrzenia.
8. Policja przestrzega przed złodziejami, którzy wykorzystują wzmożony ruch na cmentarzu i dokonują kradzieży różnych przedmiotów. Z tego też względu zachowajmy roztropność i ostrożność.
9. Mieszkańcom KEN 8 dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji tych rodzin odprawiana będzie w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku KEN 10. Sprzątanie kościoła będzie w piątek po modlitwie różańcowej. 
Odwiedzin :