Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

                     NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ       
29 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00.

2. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w parafialnej Drodze Krzyżowej oraz tym, którzy w dniu wczorajszym skorzystali ze spowiedzi świętej. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać jeszcze z sakramentu pokuty informujemy, że jutro spowiedź św. będzie w parafii MBKP. W naszym kościele do Wielkiego Czwartku spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. 

3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek rano nie będzie mszy św. Jedyna w całej diecezji przed południem Msza św. zwana Mszą Krzyżma zostanie odprawiona pod przewodnictwem Pasterza Diecezji w katedrze sandomierskiej
o godz. 10.00. Ks. Biskup zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich, szczególnie służbę liturgiczną.

W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowanej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Adoracji zwanego Ciemnicą. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 23.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłków mięsnych, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu
w niedzielny poranek.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek odprawiane będzie:

- o godz. 9.00 – dla dorosłych i młodzieży

- o godz. 10.00 – dla dzieci

Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do grobu, odśpiewane zostaną trzy części Gorzkich Żali, a następnie będzie możliwość adoracji do godz. 24.00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 13.00 co pół godziny. Tradycyjnie w tym dniu będzie można w naszym kościele złożyć produkty spożywcze, jako dar dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do godz. 18.00. O godz. 18.00 zostanie odmówiona modlitwa różańcowa oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 19.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Liturgii Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość prosimy przynieść ze sobą świece zabezpieczone przed rozlewaniem się wosku. Specjalne świece na liturgię Wielkiej Soboty zwane paschalikami można nabyć u ministrantów. Na zakończenie Liturgii Wielkiej Soboty przy Grobie Pańskim rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.   

Plan adoracji na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. Ponieważ w plan adoracji wpisane są grupy parafialne, oraz mieszkańcy poszczególnych bloków naszej parafii dlatego prosimy o zapoznanie się z ustalonym porządkiem. Gospodarzy blokowych prosimy o odebranie dzisiaj z zakrystii informatorów i umieszczenie ich na klatkach schodowych.

Pragniemy przypomnieć, że święta wielkanocne rozpoczynają się od Wielkiego Czwartku. Udział
w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty jest prawdziwym przeżyciem świąt wielkanocnych. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych do licznego udziału
w tych największych wydarzeniach naszej wiary. Mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.

Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego sprawowane będą: rezurekcja o godz. 6.00; kolejna Msza św. o godz. 8.30 i pozostałe według porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:

- w poniedziałek i wtorek w godz. 16.00 – 17.30.

6. W tym tygodniu katecheza przedchrzcielna odbędzie się wyjątkowo we środę o godz. 19.00.

7. Nowa dostawa jabłek będzie w najbliższy wtorek w godz. 14.00 – 16.00.

8. Składamy podziękowanie parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół
i złożyli ofiarę na jego cel. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Poniatowskiego 51 oraz Poniatowskiego 53. Sprzątanie kościoła przed Niedzielą Zmartwychwstania odbędzie się w sobotę po poświęceniu pokarmów o godz. 13.30, dlatego w godz. od 13.30 – 15.00 kościół będzie zamknięty. 

Odwiedzin :