Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

21 września 2014r.

1.      Dziś, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przed i po każdej Mszy św. nasi harcerze zbierać będą dobrowolne ofiary pieniężne na pomoc dla żołnierzy Armii Krajowej - Żołnierzy Wyklętych, którzy ponosili wielkie cierpienia w walce o naszą wolność, a dziś żyją często w nędzy na terenach Litwy, Białorusi i Ukrainy.

2.      W następną niedzielę przypada wspomnienie św. Wacława. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o biskupie seniorze Wacławie Świerzawskim i wypraszajmy dla niego potrzebne łaski.

3.      W najbliższą sobotę adorację o godz. 19.15 poprowadzi Grupa Biblijna.

4.      Każdego, kto chce przekroczyć barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, kto ma odwagę stanąć na ulicy z różańcem w ręku i prosić Boga o miłosierdzie, zapraszamy w najbliższą niedzielę, 28 września o godz. 15.00 – godzinie Bożego Miłosierdzia – na jedno z czterech skrzyżowań naszej parafii.
Modlitwę poprowadzą:
na skrzyżowaniu Jana Pawła II z KEN – Grupa Biblijna,
na skrzyżowaniu Poniatowskiego z KEN – Apostolstwo Dobrej Śmierci,
na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Chopina – Domowy Kościół i grupa intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa,
na skrzyżowaniu Poniatowskiego z Chopina – Róże różańcowe.
Przez modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia nasza parafia włącza się w światową inicjatywę „Iskra Bożego Miłosierdzia” (o której więcej można dowiedzieć się TUTAJ).
W tym roku modlimy się szczególnie za chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. 

5.      Rodziców zuchów oraz tych, których dzieci chciałyby dołączyć do gromady zuchowej działającej przy naszej parafii, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w budynku "Kana".

6.      Rodziców dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. prosimy, aby zgłaszali ten fakt co najmniej na trzy tygodnie wcześniej, by zaplanować udział w obowiązkowych katechezach oraz zgromadzić potrzebną dokumentację.

7.      Miłośników fotografii zachęcamy do włączenia się w trwający od tygodnia konkurs „Stwórca ukryty w pięknie jesieni”. Szczegóły uczestnictwa umieszczone są w gablocie kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej bogatej w ciekawe artykuły.

9.      Kino „Wrzos” zaprasza do obejrzenia filmu „Mary’s Land. Ziemia Maryi”. Film będzie emitowany od 26 września do 2 października. Szczegóły TUTAJ, a terminarz TUTAJ.

10.      Mieszkańcom bloku Jana Pawła II 86 dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości 420 zł. Msza św. w intencji tych rodzin odprawiana będzie w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom domów jednorodzinnych znajdujących się przy al. Jana Pawła II.

11. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie:
- we wtorek – św. o. Pio – kapłana;
- w czwartek – bł. Władysława z Gielniowa – kapłana;
- w piątek – św. Męczenników Kosmy i Damiana;
- w sobotę – św. Wincentego a Paulo; 
Odwiedzin :