Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Będzie to dla nas czas szczególny i wyjątkowy. Rozpoczynamy bowiem jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, oraz Rok Miłosierdzia, który wkrótce będzie ogłoszony przez papieża Franciszka. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela na końcu czasów i w tajemnicy Świat Bożego narodzenia.

2.      Przez cały Adwent zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które w naszym kościele będą o godz. 6.20, natomiast w soboty będą o godz. 7.00. Na te Msze św. zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy, aby w miarę możliwości w roratach uczestniczyć z zapalonymi lampionami, które są znakiem naszego oczekiwania na przyjście Jezusa. Po roratach dziecin i młodzież zapraszamy na „śniadania adwentowe” do Kany. Godzinki do Matki Bożej będą śpiewane o godz. 6.00, a w sobotę o 6. 45. Wieczorem Msza św. będzie jak zawsze o godz. 18.00.

3.      Dziś w czasie Mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na wigilijny stół. Gospodarzy blokowych prosimy, aby w miarę możliwości odebrać opłatki dziś z kancelarii po Mszy św. lub w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej. Ofiary zebrane z racji otrzymania opłatków przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Bardzo prosimy o życzliwość w tej kwestii.

4.      Przez cały Adwent przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego będą wyłożone dwa ADWENTOWE KOSZE DOBROCI, do których będzie można składać artykuły spożywcze oraz środki czystości. Dary te zostaną następnie przekazane dla potrzebujących.

5.      W poniedziałek zakończenie Mszy świętych o godz. 17.00 i nabożeństw za zmarłych.

6.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby do spowiedzi przystępować w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. Zaś w sam I piątek, Msze św. będą o 7.00, 17.00 i 18.00 a spowiedź od godz. 16.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo I sobotnie.

7.      Od dzisiaj harcerze rozprowadzają własnoręcznie zrobione świece i figurki z prawdziwego wosku pszczelego z motywami bożonarodzeniowymi. Ponadto Komendant Szczepu zaprasza rodziców zuchów i harcerzy na spotkanie w sprawie zimowiska w poniedziałek do Kany na godz. 19.00.

8.      Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w sobotę pomagali nam przy sprzątaniu otoczenia wokół kościoła. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten gest życzliwej pomocy.

9.      W zakrystii  ministrantów można nabyć świece Caritas, kalendarze, kartki świąteczne, lampiony adwentowe oraz książeczki Słowo na dziś. Środki zebrane ze sprzedaży, przeznaczone zostaną na pracę z młodzieżą i dziećmi angażującymi się w parafii.

10.  Jak widzimy nadchodzi powoli zima, a z nią możliwość uprawiania różnych sportów zimowych. W naszej parafii organizujemy zbiórkę używanego sprzętu narciarskiego. Gdyby ktoś chciał przekazać używane, ale w miarę dobrym stanie narty i buty narciarskie dla dzieci i młodzieży działającej przy parafii, bylibyśmy z tego powodu bardzo wdzięczni.

11.  Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę w wysokości 660 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Aleje Jana Pawła II 28.

12.  Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Boża Opatrzność czuwa zawsze nad nami i pomoże nam dobrze przeżyć ten czas Adwentu.  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Odwiedzin :