Strona główna -> Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie są dostępne również na tablicy ogłoszeń w kościele

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e

VI Niedziela Wielkanocna

21. 05. 2017 r.

1.      Wczoraj w Rozwadowie odbył się turniej ministrantów i lektorów, w których nasi ministranci i lektorzy zajęli 3 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy.

2.      W środę w trakcie nabożeństwa majowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.      Również w środę o godz. 19.00 w Kanie spotkanie dla chłopców z klas 3, którzy zapisali się do ministrantów lub też chcieliby jeszcze się zapisać. Zapraszamy również i ich rodziców.

4.      W piątek początek nowenny przed zesłaniem Ducha Świętego.

5.      Również w piątek, 26 maja, „dzień matki”. Otoczmy nasze mamy serdeczną  modlitwą.

6.      W sobotę adorację poprowadzi Róża od Dzieciątka Jezus.

7.      W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Marcina Chłopka, kapłana z naszej diecezji, który pracuje na misjach na Kubie. Na wszystkich Mszach świętych podzieli się on z nami swoim doświadczeniem z pracy misyjnej, a ofiary złożone  na tacę będą przeznaczone na wsparcie dla misjonarza.

8.      W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna i na Mazury. Zapisy w zakrystii.

10.  Dnia 28 maja przypada rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Msza św. rocznicowa będzie w niedzielę o godz. 9.30.

11.  Powoli zbliżają się wakacje a wraz z nimi możliwość wyjazdu dla dzieci na Oazę. Parafia w 50 % dofinansowuje taki wyjazd. Bliższe informacje na plakacie w przedsionku i u księdza Macieja Charabina.

12.  W sobotę, 28 maja Dni Otwarte w Szkole Katolickiej w godzinach od 10.00 do 14.00.

13.  W związku z ładną pogodą i wyższymi temperaturami przypominamy o godnym stroju w świątyni. Starajmy się również zachować ład i porządek. Niestety, po ostatnim generalnym sprzątaniu z racji Komunii, odklejono spod ławek połowę wiaderka gum do życia. Moi drodzy, szanujmy naszą świątynię i starajmy się zawsze o nią troszczyć.

14.  Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza na bezpłatne zajęcia edukacyjne o działalności stalowowolskiej podziemnej Solidarności. Oferta dostosowana jest do wszystkich grup wiekowych i obejmuje szeroki obszar nauczania. Bliższe informacje w Muzeum, obok konkatedry.

15.  Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 920 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Poniatowskiego 82.

16.  Wszystkim tu zgromadzonym życzymy dobrej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Pan Bóg nam błogosławi a Boża Opatrzność ma w swojej opiece.

 

 

 

Odwiedzin :