Gorące wiadomości

Wierni parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli wyruszyli w drogę krzyżową, która była wprowadzeniem w klimat nadchodzących dni. 


Wierni parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli składali dary będące wsparciem dla rodzin potrzebujących. 

2015-03-05 | Odpust parafialny

4. marca w święto św. Kazimierza obchodziliśmy w naszej parafii odpust parafialny. Na uroczystej Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00 zgromadzili się kapłani z dekanatu oraz z sąsiednich  miejscowości.

 4. marca o godz. 17.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najsmaczniejsze ciastko św. Kazimierza”. 

W ramach przygotowań do uroczystości odpustowych w naszej parafii został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wizerunek św. Kazimierza.

W ubiegłą sobotę, 28 lutego w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli spotkali się animatorzy i członkowie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów oraz osoby zainteresowane tym Dziełem ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Rudnika, Kopek i Modliborzyc. 

Wielki Post to wezwanie do pokuty i nawrócenia. W naszej parafii ten święty czas rozpoczęliśmy rekolekcjami, które poprowadził ks. dr Adam Kopeć – wikariusz parafii konkatedralnej w Stalowej Woli.

Zuchy, harcerze i harcerze starsi 4 Szczepu Harcerskiego „Feniks”, działającego przy parafii p.w. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli tegoroczne zimowisko spędzili w stolicy polskich Tatr.

W niedzielę 15. lutego przy naszym kościele odbyła się charytatywna akcja na rzecz dzieci z terenów misyjnych. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania.

W drugim tygodniu lutego, kiedy ze względu na brak śniegu i plusową temperaturę - trudno było dostrzec wokół nas zimę, kilkunastoosobowa grupa lektorów i ministrantów naszej diecezji (w tym z naszej parafii) zachwycała się pięknem zimowego krajobrazu w polskich Tatrach.

 
 
   

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska         Webmaster: Webmaster