Gorące wiadomości

Gospodarz bloku to osoba, która pomaga organizować przedsięwzięcia w parafii. Jest to posługa często niełatwa, wymagająca poświęcenia i trudu. Dlatego w sobotni wieczór na Mszy świętej zgromadzili się m. in. Gospodarze bloków z terenu naszej parafii. 


17 stycznia 2015 roku  w Miejskim Domu Kultury odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych - etap rejonowy. Tegoroczny przegląd Jasełek odbył się pod patronatem Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  w Stalowej Woli. 

W niedzielne popołudnie 4 stycznia w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli miało miejsce niezwykłe wydarzenie – po raz pierwszy dzieci z parafii wzięły udział w kolędowaniu przy żłóbku nowonarodzonego Jezusa. 

Drodzy Parafianie i Goście!

W ten wyjątkowy dzień Narodzenia Jezusa jako kapłani chcemy złożyć Wam wszystkim serdeczne życzenia!

Chrystus, który narodził się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem,przyszedł na świat dla każdej i każdego z nas. On jako Bóg znał i zna nas doskonale. Wie o naszych radościach i troskach. Chce być obecny w  naszej codzienności, w naszych domach i mieszkaniach, w chwilach pracy i odpoczynku. Chrystus pragnie być w centrum naszego życia, aby dawać nam prawdziwe szczęście i pokój wewnętrzny, mimo trosk i problemów, których nikomu nie brakuje. On każdego dnia czeka, abyśmy wciąż na nowo zapraszali Go do swojego życia, bo tylko On może mu nadać sens i wskazać właściwy cel. Życzymy Wam, aby te święta Narodzenia Pań-skiego były okazją do odnowienia przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem. Aby był to czas zatrzymania się w codziennym zabie-ganiu, oderwania się od zmartwień i problemów oraz odzyskania po-koju wewnętrznego. Życzymy, aby pośród świątecznych wyjazdów i spo-tkań znalazły się chwile na spokojną rozmowę z Bogiem i drugim człowie-kiem. Niech będzie to czas utwierdzenia się w wierze i miłości do Jezusa i bliskich nam osób. Spokojnych i pełnych radości pochodzącej od Boga świąt Narodzenia Pańskiego! Niech Jezus Was wszystkich błogosławi! Szczęść Boże!

Zapraszamy do adorowania Dzieciątka Jezus!  

Uroczysta msza święta odprawiana w nocy  z 24 na 25 grudnia, pierwsza w Boże Narodzenie to Pasterka, która upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Tegoroczna uroczystość przekazania Światła z Betlejem w Stalowej Woli odbyła się 20 grudnia w parafii p.w. Opatrzności Bożej. Wydarzenie to, w którym wzięli udział harcerze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z terenu miasta i okolic, Władze i Służby Miejskie, Proboszczowie stalowowolskich parafii i Kapelani harcerscy oraz mieszkańcy miasta zostało zorganizowane przez istniejący przy parafii 4 Szczep Harcerski „Feniks”. 

W niedzielę 7 grudnia odbyło się spotkanie rodzin należących do Domowego Kościoła. Tematem przewodnim były słowa: „Budować jedność”. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, a następnie był czas na rozmowę przy ciastku i herbatce. 

 
 
   

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska         Webmaster: Webmaster