Gorące wiadomości

 PIELGRZYMKA AUTOKAROWA PRAGA, LA SALETTE, AVINION, LOURDES, CARCASONE, MONAKO, MEDIOLAN,

 TERMIN: 20 -26 sierpnia

CENA:  od  1590 


CENA OBEJMUJE:

ü  autokar (klimatyzacja, WC, barek),

ü  ubezpieczenie  KL i NNW,

ü  ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych -  pakiet rozszerzony,

ü  noclegi w hotelach **/*** , pokoje standard 2 i 3 osobowe,  z łazienkami,

ü  wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, zgodnie z programem,

ü  opiekę pilota na całej trasie przejazdu,


ü  śpiewnik pielgrzyma,


CENA NIE OBEJMUJE:

ü  Opłata 20 euro – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu rozpoczęcia pielgrzymki. Obejmuje koszty dewizowe związane z realizacją programu jak np. parkingi, opłaty drogowe, opłaty ekologiczne i opłaty klimatyczne w hotelach itp.

ü  dopłata do pokoju jednoosobowego 100 euro / os.

ü  napoi do obiadokolacji (kawa, herbata itp.),

ü  prywatne wydatki i inne nie objęte programem,

ü  taca na mszach świętych.

ü  System Tour Guide w kwocie 30 zł / os.

 

WAŻNE:

ü  program jest ramowy. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie.

ü  Cena 1 590 zł obowiązuje przy grupie min 48 osoby


ü  Cena 1 690 zł obowiązuje przy grupie min 43 osób


ZAPISY WRAZ Z ZALICZKĄ 400 ZŁ – do 10 lipca

Ks. Krzysztof Kida

Parafia Opatrzności Bożej

691862809 


1.    DZIEŃ       STALOWA WOLA, PRAGA (OK 900 KM)

Zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 4.00, Msza świeta i wyjazd w kierunku Krakowa a nastepnie przejścia granicznego z Czechami. Przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Krótki spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolice granicy czesko – niemieckiej. Zakwaterowanie, obiadkolacja i nocelg.

2.    DZIEŃ       LA SALETTE (OK 1000 KM)

Wczesne śniadanie. Wyjazd w kierunku La Sallete, gdzie znajduje się sanktuarium związane z objawieniami Matki Boskiej z 1846 r. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w domu pielgrzymka, obiadokolacja. Jesli bedzie taka możlowść uczestniczenie w wieczornej procesji.

3.    DZIEŃ       LA SALETTE, CARSASONNE – LOURDES (750 KM)

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium czas na osobistą modliwtę. Następnie wyjazd w kierunku Carcasonne. Zwiedzanie miasta - kompleks obronny, średniowieczna Cite – górne miasto, warowna forteca, kościół St. Nazaire.  Przejazd do Lourdes, jednego z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego i miejsca objawień Matki Boskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

4.    DZIEŃ       LOURDES

Śniadanie, następnie zwiedzanie Sanktuarium, krypty, kaplica Adoracji, Grota Objawień, muzeum uzdrowień i miasta - Moulin Boly, gdzie znajduje się dom rodzinny św. Bernadetty, Le Cachot - kościół parafialny, hospicjum, muzeum objawień, cmentarz. Czas wolny, następnie Procesja Eucharystyczna z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolacje. Ok. 21.00 wieczorny udział w Nabożeństwach. Nocleg.

5.    DZIEŃ       LOURDES - MONACO (OK. 850 KM)

Śniadanie. Wykwatwerowanie z hotelu i wprzejazd do Księstwa Monaco. Monaco- niewielkie państwo położone na francuskim wybrzeżu Morza Śródziemnego w pobliżu granicy włoskiej. Spacer po Monaco i Monte Carlo: Pałac Książęcy, Katedra, Grand Casino. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6.    DZIEŃ       MONACO – MEDIOLAN –AUSTRIA  - STALOWA WOLA (OK. 1850 KM)

Śniadanie. Przyjazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta: Katedra- trzeci co do wielkości kościół na świecie, Galeria Vittorio Emanuele II- pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza, gdzie znajdują się sklepy najlepszych światowych marek , Zamek Sforzów - Castello Sforzese, Via Manzoni - ulica mody - światowe marki w mieście uznawanym obok Paryża za stolicę mody, La Scala - słynny budynek opery mediolańskiej. Wyjazd w drogę powrotną do Polski . Jazda nocna

7.    DZIEŃ


Przyjazd do STALOWEJ WOLI w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie rodziców ministrantów w sprawie wakacyjnego wyjazdu ich dzieci

W ostatnią niedzielę maja w naszej parafii przeżywaliśmy „majówkę różańcową”. Najpierw osoby należące do Kół Różańcowych zgromadziły się wokół krzyża przed kościołem.

2016-05-26 | Boże Ciało

Ulicami naszej parafii przeszedł nasz Pan Jezus Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie. 

 W sobotni wieczór młodzież pod przewodnictwem Ks. Grzegorza Maruszaka poprowadziła wieczorne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Całość została zwieńczona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Wieczory fatimskie w naszej parafii cieszą się wielkim zainteresowaniem. Wierni licznie gromadzą się, aby razem modlić się za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. W tym roku 13 maja kazanie wygłosił Ks. Robert, który wskazywał na Maryję, która jest najczulszą z Matek.

Jak co roku w drugą niedzielę maja w naszej parafii trzecioklasiści przeżywali rocznicę I komunii świętej. Tego dnia Słowo Boże do zgromadzonych dzieci i ich rodzin wygłosił Ks. Mateusz Bajak. Kaznodzieja przypomniał, że Eucharystia jest pokarmem na drogę do wieczności. 

Harcerze z 4 Szczepu ZHP „Feniks" działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce Harcerzy do grobu św. Wojciecha, której hasło brzmiało „Spotkajmy się u źródeł". 

Pod takim tytułem odbył się w naszej parafii koncert w Niedzielę Miłosierdzia.

2016-04-01 | Koncert Papieski

 1. kwietnia w piątek w naszej parafii miał miejsce niezwykły koncert. Tego dnia mogliśmy usłyszeć wspaniałe wykonania: Requiem KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791).

 
 
   

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska         Webmaster: Webmaster