Gorące wiadomości

Chorwacja i Medjugorje

24 – 30 czerwca 2016 (piątek – czwartek)

Jeziora Plitwickie - Split - Dubrownik - Medjugorje

 

1 dzień: godz. 18:00 wyjazd ze Stalowej Woli (parking przy kościele Opatrzności Bożej),

Przekroczenie granicy w Barwinku. Przejazd przez Słowację i Węgry do Chorwacji.

 

2 dzień: ok. 7:00 toaleta i śniadanie we własnym zakresie. Przyjazd do Plitwic, zwiedzanie Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Spacer po parku gdzie znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych wodospadami (pod ochroną UNESCO). Przepłynięcie statkiem po największym jeziorze. Po południu przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

3 dzień: śniadanie, przejazd do Splitu - zwiedzanie z przewodnikiem m. in. pałacu Dioklecjana, katedry

i portu. Po południu powrót  do hotelu - odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień: śniadanie, odpoczynek nad Adriatykiem, Obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień: śniadanie, wyjazd do Dubrownika – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast wpisanego na światową listę  UNESCO (Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, katedra NMP, kościół św. Błażeja – patrona miasta, studnia Onufrego). Przejazd do Medjugorje – zakwaterowanie i obiadokolacja (możliwy udział w nabożeństwach wieczornych w kościele św. Jakuba).

 

6 dzień: śniadanie, wejście na Podbrdo - górę pierwszych objawień.  Msza Św. dla Polaków. Czas wolny. Powrót na obiadokolację.  Udział w modlitwie różańcowej w Sanktuarium. Ok. 19.00 wyjazd w drogę powrotną do Kraju. Przejazd nocny.

 

 

7 dzień: c.d. powrotu do kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych.

 

Cena:  1290,- zł/ os.

 

cena zawiera:

- 4 noclegi  (pokoje 2 -  3 osobowe z łazienką),

- wyżywienie:  4 śniadania, 5 obiadokolacji; p

- przejazdy klimatyzowanym autokarem,

- usługi pilota; opiekę duchową księdza (codziennie Msza Święta);

- ubezpieczenie KL, NW, BP w Signal Iduna: (Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela). 

 

cena nie zawiera: kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 30 EUR); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych (należy się ubezpieczyć we własnym zakresie lub zgłosić w momencie zapisu).

Dopłata do dodatkowego miejsca w autokarze 200 zł 

 

Uwaga: Przekroczenie granicy tylko na ważny i niezniszczony dowód osobisty lub paszport. Należy zabrać: potrzebne lekarstwa, ręcznik, strój kąpielowy, wygodne buty, buty do wody, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kurtkę z kapturem, aparat fotograficzny, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie). Na własne wydatki trzeba  zabrać euro.

Kolejność zapisów decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.

 

Zapisy i wpłata zaliczki 500 zł TYLKO do 10 czerwca 2016

u ks. Grzegorza Maruszaka.

Przy zapisach potrzebny jest dowód osobisty.

 

 

2016-05-26 | Boże Ciało

Ulicami naszej parafii przeszedł nasz Pan Jezus Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie. 

 W sobotni wieczór młodzież pod przewodnictwem Ks. Grzegorza Maruszaka poprowadziła wieczorne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Całość została zwieńczona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Wieczory fatimskie w naszej parafii cieszą się wielkim zainteresowaniem. Wierni licznie gromadzą się, aby razem modlić się za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. W tym roku 13 maja kazanie wygłosił Ks. Robert, który wskazywał na Maryję, która jest najczulszą z Matek.

Jak co roku w drugą niedzielę maja w naszej parafii trzecioklasiści przeżywali rocznicę I komunii świętej. Tego dnia Słowo Boże do zgromadzonych dzieci i ich rodzin wygłosił Ks. Mateusz Bajak. Kaznodzieja przypomniał, że Eucharystia jest pokarmem na drogę do wieczności. 

Harcerze z 4 Szczepu ZHP „Feniks" działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce Harcerzy do grobu św. Wojciecha, której hasło brzmiało „Spotkajmy się u źródeł". 

Pod takim tytułem odbył się w naszej parafii koncert w Niedzielę Miłosierdzia.

2016-04-01 | Koncert Papieski

 1. kwietnia w piątek w naszej parafii miał miejsce niezwykły koncert. Tego dnia mogliśmy usłyszeć wspaniałe wykonania: Requiem KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791).

Szczegółowe informacje znajdują się na zdjęciu. ZAPRASZAMY!!!

 Chrystus Zmartwychwstał!  - Prawdziwie zmartwychwstał! Radujmy się, bo śmierć i grzech zostały pokonane przez naszego Pana! Dzisiejszej Mszy świętej o godz. 6.00 przewodniczył Ks. Proboszcz Krzysztof Kida, który również wygłosił Słowo Boże.

 
 
   

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska         Webmaster: Webmaster