Gorące wiadomości

Zuchy, harcerze i harcerze starsi 4 Szczepu Harcerskiego „Feniks”, działającego przy parafii p.w. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli tegoroczne zimowisko spędzili w stolicy polskich Tatr.

W drugim tygodniu lutego, kiedy ze względu na brak śniegu i plusową temperaturę - trudno było dostrzec wokół nas zimę, kilkunastoosobowa grupa lektorów i ministrantów naszej diecezji (w tym z naszej parafii) zachwycała się pięknem zimowego krajobrazu w polskich Tatrach.

W środę 11. Lutego w naszej parafii obchodziliśmy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas Mszy świętej o godz. 9.00 był udzielany sakrament namaszczenia chorych. 

Mszy świętej przewodniczył Ks. Krzysztof Kida – proboszcz naszej parafii, natomiast homilię wygłosił Ks. Robert Utnik. Kaznodzieja zwrócił uwagę na wartość cierpienia w życiu chrześcijanina oraz zachęcał, aby swoje trudy łączyć z cierpiącym Jezusem, który umarł za nas na Drzewie Krzyża.


W niedzielę 15. Lutego 2015 roku zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, która ma na celu pomoc humanitarną dla mieszkańców czarnego kontynentu. Po każdej mszy świętej będzie można nabyć pączki. Dochód zostanie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Czadu. 

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy!!!

W pierwszą niedzielę lutego dzieci podczas Mszy świętej o godzinie 11:30 otrzymały książeczki do nabożeństwa. Uroczystego poświęcenia dokonał Ksiądz Krzysztof Kida – Proboszcz naszej parafii. Okolicznościową homilię wygłosił Ks. Kamil Dziurdź, który odnosząc się do rachunku sumienia, wskazał na książeczkę do nabożeństwa jako wielką pomoc w przygotowaniu do sakramentu pokuty.  

01. lutego w naszej świątyni wybrzmiały koncerty kolęd i pastorałek. Najpierw o godz. 10.00 Mszę świętą uświetnił swoim śpiewem chór Gaude Vitae pod dyrygenturą P. Ewy Woynarowskiej...

Gospodarz bloku to osoba, która pomaga organizować przedsięwzięcia w parafii. Jest to posługa często niełatwa, wymagająca poświęcenia i trudu. Dlatego w sobotni wieczór na Mszy świętej zgromadzili się m. in. Gospodarze bloków z terenu naszej parafii. 


17 stycznia 2015 roku  w Miejskim Domu Kultury odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych - etap rejonowy. Tegoroczny przegląd Jasełek odbył się pod patronatem Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  w Stalowej Woli. 

W niedzielne popołudnie 4 stycznia w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli miało miejsce niezwykłe wydarzenie – po raz pierwszy dzieci z parafii wzięły udział w kolędowaniu przy żłóbku nowonarodzonego Jezusa. 

 
 
   

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska         Webmaster: Webmaster