Gorące wiadomości

Jak co roku 13 maja o godz. 20.00 była sprawowana uroczysta msza święta, po której miała miejsce procesja fatimska. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył Ks. dr Krzysztof Kida, a homilię wygłosił Ks. Adam Warchoł – wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. 

Dzieci ze scholi wraz z rodzicami pod opieką ks. Grzegorza Maruszaka wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady w ostatnie dwa dni kwietnia. 

 W tym roku Ciemnica została przygotowana przez Ks. Roberta Utnika. Grób Pański został przygotowany przez Ks. Grzegorza Maruszaka. Wystrój świąteczny świątyni został wykonany przez ks. Roberta Utnika. Wszystkim którzy zaangażowali się w to piękne dzieło składamy serdeczne podziękowania!

W sobotę przeżywaliśmy uroczystą Wigilię Paschalną. W tym dniu Liturgii przewodniczył ks. Mateusz Bajak. Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Maruszak, który przypomniał, iż Zmartwychwstanie jest podstawą naszej wiary i na tym fundamencie powinno być budowane nasze chrześcijańskie życie. Następnego dnia o godz. 6.00 wyruszyliśmy z Grobu Pańskiego z procesją rezurekcyjną. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Ks. dr Krzysztof Kida – proboszcz naszej parafii przewodniczył Liturgii oraz wygłosił homilię, w której wskazywał na Zmartwychwstanie Pana Jezusa jako rzeczywistość, która jest zapowiedzią nowego życia dla każdego z nas. Na zakończenie Mszy świętej Ksiądz Proboszcz podziękował duszpasterzom oraz wiernym świeckim zaangażowanym w przygotowanie parafii do pięknego przeżywania Triduum Paschalnego. Słowem wieńczącym były życzenia Księdza Proboszcza skierowane do Parafian, aby radość poranka Zmartwychwstania napełniała nasze serca i rodziny.

O godz. 17.30 rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową poprowadzoną przez Ks. Grzegorza Maruszaka. Krzyż w tym wyjątkowym dniu niósł Ks. dr Krzysztof Kida – proboszcz naszej parafii. Następnie Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył Ks. Robert Utnik, a homilię wygłosił Ks. Mateusz Bajak. Kaznodzieja ukazał krzyż jak znak największej miłości. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego.

 Rozpoczęliśmy najważniejszy czas w Roku Liturgicznym: Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystą Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył proboszcz – ks. dr Krzysztof Kida. Kazanie wygłosił ks. Grzegorz Staszczak, który ukazał piękno Eucharystii oraz Kapłaństwa. 

Niedziela Męki Pańskiej to dzień, w którym przynosimy do kościoła palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Jak co roku w naszej parafii miała miejsce uroczysta procesja oraz konkurs na najładniejszą palmę.

 W ostatni piątek Wielkiego Postu z naszej parafii udaliśmy się do sanktuarium w Rozwadowie, aby rozważać Mękę Pana Jezusa.

Ogółem w konkursie wzięło udział 83 uczniów szkół podstawowych i 32 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.

Ponad 60 osób w naszej parafii podjęło się dzieła Duchowej Adopcji. Przez najbliższy rok będą modlić się w intencji jednego dziecka poczętego, aby mogło bezpiecznie przyjść na świat. Z tej okazji w naszym kościele była sprawowana uroczysta msza święta w dzień Zwiastowania Pańskiego. 

 
 
   

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska         Webmaster: Webmaster